בתי הספר שלנו מעוף מודיעין

חזון בית הספר
לפתח ולהעצים את תחושת המסוגלות של התלמידים, את האמונה בעצמם ואת היכולת שלהם להציב יעדים לעצמם ולעשות את הדרך
ישוב: מודיעין-מכבים-רעות
מנהל.ת:
מיכל סטון
תלמידים: 110
אנשי צוות: 40
צור קשר
ייחודי בבית הספר

בבית הספר שלנו אנו מאמינים כי הצלחת התלמיד תלויה באקלים הלימודי חברתי בה הוא נמצא. תלמידי בית הספר מגיעים לבית הספר לא רק בשביל ללמוד, אלא בעיקר לרכוש ולהעמיק בערכים חשובים שיובילו אותם בחיים – מעורבות בסביבה הקרובה, בקהילה ובמדינה, סובלנות כלפי האחר, הקשבה והעצמה ומימוש עצמי. ערכים אלו באים לידי ביטוי במגוון פעילויות: מעורבות חברתית רחבה לאורך שלוש השנים בתיכון, הכנה לצבא החל מכיתה י', תכניות לקידום סובלנות ושיח מקדם ופרויקטים רבים שנועדו להעצים את התלמידים

אנו מאמינים כי הצלחת התלמיד תלויה באקלים הלימודי חברתי בה הוא נמצא

תוכניות חינוכיות ולימודיות בבת הספר

בבית הספר מתקיימים פרויקטים שונים אשר מטרתם להעצים את חוזקות התלמידים בתחומים שונים, לתת במה לכישורים השונים שלהם, ולחשוף אותם לעולמות שאינם פוגשים בהכרח בחי היום יום. בכל אחד מהפרויקטים מתקיים תהליך אישי וקבוצתי, ונעשה עיבוד הנועד לחבר את הצלחות התלמיד בפרויקט לשאר הדברים אותם חווה בבית הספר ובחייו. הפרויקטים המועברים השנה הם: קבוצת גלישה, רכיבת סוסים, אפיה, כדורגל ועוד.

בבית הספר תוכנית מוזיקה נרחבת בה לוקחים חלק כמחצית מתלמידי בית ספר. מרכז המוזיקה שלנו מזמין ומאובזר בכלי נגינה שונים ולאורך כל ימות השבוע מתקיימים שיעורים ופרויקטים מוזיקליים מגוונים: לימודי קלידים, גיטרה, תופים ושירה. סדנאות של כתיבה והלחנת חומרים מקוריים, לימודי הפקה מוזיקלית וסאונד, פרויקט מוזיקלי למעורבות בקהילה ועוד. פרויקט הדגל שלנו הוא יצירה והעלאת מופע הפסטיברנקו- מופע מוזיקלי מסורתי שמתקיים זו השנה השישית. מדובר באירוע שיא בית ספרי אליו מוזמנים הורים וחברים מהקהילה.

חלוצי הערכה בעברית ואזרחות
כל תלמידי בית הספר לומדים את מקצועות העברית (לשון) והאזרחות במסגרת תוכנית של הערכה חלופית מלאה. במסגרת התוכנית הם חוקרים, כותבים עבודות, יוצאים לסיורים ולומדים בדרך שהיא חווייתית ומשמעותית יותר ואינם נדרשים לגשת לבחינת הבגרות.

תכנית הכתיבה – מה חושב הנוער של היום
תכנית שפותחה במכון ברנקו וייס במטרה להעצים את יכולת הביטוי של התלמידים בעל פה ובכתב, לקיים שיח מקדם בין התלמידים ובין מורים לתלמידים ובמטרה להיחשף למה חושב הנוער של היום. התכנית פונה לשכבת י' אשר עוברים תהליך לאורך השנה במהלכו הם משתפים במחשבותיהם ודעותיהם לגבי נושאים שונים דרך שיחה וכתיבה ובסופו מקיימים ערב שיא להורים וחושפים בפניהם את מכתביהם בספרון מרגש.

פיצול כיתות בשיעורי אנגלית
על מנת לסייע לתלמידים לשפר את מיומנויותיהם באנגלית בצורה המקסימלית ככלי לחיים ולא במטרה לשיפור הישגי הבגרות החלטנו לשים דגש על למידת האנגלית בכיתות. כיתות י'-יא' לומדים במתכונת של שתי מורות בכיתה, דבר המאפשר למידה בקבוצות קטנות מותאמות רמה.

2021
סרטון תדמית
צרו קשר

  הירשמו לניוזלטר שלנו

   אני חבר.ת צוות ברנקו וייס

   © כל הזכויות שמורות למכון ברנקו וייס 2023

   תפריט נגישות