יוצרים יחדיו תמונה גדולה

בבית הספר ברנקו ויס ע"ש ז'קלין כהנוב בבת-ים מתקיימת תכנית מנטורינג מיוחדת, על פי תכנית The Big Picture. תלמידי כיתה י"א נחשפים ללמידה אחרת ולתחומי דעת שונים כשהם יוצאים אל מחוץ לכתלי בי הספר ומקבלים ליווי מאנשי מקצוע בתחומים המענייינם אותן וקרובים לליבם.

את התוכנית מנהלות המורות מריאנה עשב ודפי הלר-כהן, בשיתוף מנהל 'ברנקו וייס', איתן בר לב, שמאמין כי ההגדרה של בית הספר כהזדמנות שנייה מחייבת אותו להעניק יותר מתעודת בגרות ו־12 שנות לימוד.

"הכנסנו את התוכנית כי אנחנו רוצים שתלמידים שמגיעים אלינו לא יקבלו רק מקצוע לחיים, אלא מגוון אמיתי של אפשרויות לבחור מהן. רק ככה הם יוכלו להחליט לאן הם רוצים להתקדם בעתיד", אומר בר לב. "התוכנית מעניקה להם אפשרויות תעסוקה רחבות, למידה בשטח והכרה לעומק של שוק העבודה. הם לא רק מתבוננים ומכינים קפה, יש תוכנית מסודרת, תהליך אישי וקבוצתי, ובסוף השנה הם מגישים פרויקט סיום".

בר לב מספר שבעבר רק שליש מהתלמידים השתתפו בתוכנית. "לשמחתי, השנה כל שכבת י"א משתתפת והמטרה היא להוביל אותם להצלחה. בית הספר מעניק הזדמנות שנייה אבל לא אחרונה. כל החיים שלהם לפניהם ויש להם עוד שפע של זמן ואפשרויות לבחור".

 

 

לקריאת כתבה מהמקומון של בת-ים (27/1/17)

 

בת-ים - על תכנית המנטורינג מהמקומון