ברנקו וייס ע”ש רבין

תלמידים 30   1218 תלמידים 

 צוות 30  120 אנשי צוות 

מנהלת 30 גיא לוי, מנהל קרית החינוך 

מנהלת 30 , מנהל חטיבת הביניים 

מנהלת 30 אורית רוט, מנהלת החטיבה העליונה 

ברשת הצטרפות לרשת בשנה"ל תשע"א (נוסד 1998)

 

מנהלת 30 יורם שמחה, מפקח ביה"ס

מנהלת 30 רותי כוכבי, מנהלת מחלקת חינוך, מזכרת בתיה

כתובת 30 שדרות מוטה גור 2, מזכרת בתיה

מייל 35 bwrabin@gmail.com 

טלפון 30 935-7928 (08)

אתר בית ספר 30 לאתר בית הספר

בית ספר ברנקו וייס על שם יצחק רבין במזכרת בתיה מכניס בשעריו תלמידים ממזכרת בתיה וסביבתה. זוהי מסגרת חינוכית שבה קיימת מערכת יחסים טובה בין המורים לתלמידים. כל תלמיד מוצא אוזן קשבת והזדמנות לשיח אמיתי עם צוות בית הספר. הזיקה של התלמידים לבית הספר חזקה גם לאחר סיום לימודיהם, ורבים מגיעים לבקר גם כבוגרים צעירים ואף כחיילים משוחררים הבאים להתייעץ בנוגע להזדמנויות העומדות בפניהם. קשר זה הוא אמירה בית ספרית: אנחנו כאן בשביל הילדים.

בית הספר השש-שנתי במזכרת בתיה בנוי על שטח ירוק ורחב-ידיים, השונה בחזותו מבתי ספר רבים, כאילו גם מבנה בית הספר מחויב למדיניות הדלת הפתוחה שבה מאמינים אנשי הצוות.

הקשר הפתוח והחם שבין התלמידים למורים נשמר תוך הקפדה על גבולות וכללים ברורים בנוגע להתנהגות בבית הספר. הגבולות נשמרים על ידי התלמידים ועל ידי המורים, והמשמעת המוקפדת בבית הספר היא המובילה להצלחת הקשר החם הנרקם בין איש חינוך לתלמידו, והיא גם המובילה ללמידה המשמעותית הנעשית בבית הספר.

 

מזכרת בתיה - רבין 1 

החזון החינוכי

בתיכון רבין במזכרת בתיה שואפים להנחיל לכל תלמיד ערכי אזרחות טובה: אכפתיות לחברה, אקטיביזם חיובי ומודעות לרובדי החברה ולצרכיה. המסר החוזר לתלמידים הוא כי הם יהיו אלה שיטפלו בסוגיות החברתיות הקשות של המדינה, הם שימשיכו את עבודת דור המחנכים וההורים שלהם. בית הספר מעודד את תלמידיו לפעול כדי לעשות שינוי בחברה ולחיות בחברה טובה יותר.

קידום התלמידים להצלחה בלימודים

בית הספר שואף לקדם כל תלמיד לעבר הצלחה בלימודים ותעודת בגרות איכותית שתפתח בפניו שערים לכל האוניברסיטאות. זו דרכו של בית הספר להבטיח שתלמידיו יבחרו את עתידם לפי תחומי העניין האמיתיים שלהם. כחלק ממטרה זו מכוונים אנשי הצוות את התלמידים לגשת ללימודי חמש יחידות אנגלית, ואכן רוב השכבה הבוגרת משיגה את יעד זה. 

כדי לקדם כל תלמיד מהנקודה שבה הוא נמצא, הוקם בבית ספר מרכז למידה המיועד לתלמידים מתקשים הזקוקים למענה רחב יותר לצרכים הלימודיים שלהם. תלמידים אלה יוצאים למרכז הלמידה בבית הספר כחלק ממערכת השעות שלהם, ושם הם מקבלים, דרך עבודה בקבוצות, את המענה הדיפרנציאלי הדרוש להם. מטרת המרכז היא למנוע נשירה של תלמידים במעבר לחטיבה העליונה.

בית הספר רואה בטיפוח תלמידים מצוינים כמטרה חשובה, ולמימוש מטרה זו נפתח פרויקט מיצוי ומצוינות במקצועות המדעים, המיועד לתלמידים מצטיינים. בתוכנית זו התלמידים נהנים משיטות למידה ייחודיות ומגוונות, וניגשים לבגרות ריאלית מורחבת.

פרויקטים מיוחדים לבית הספר

בית הספר השש שנתי במזכרת בתיה שואף להעניק לכל תלמיד מענה דיפרנציאלי לימודי ואישי. כחלק ממטרה זו מתנהלת בחטיבת הביניים תוכנית העשרה פרויקטאלית. תוכנית זו מעניקה לכל תלמיד בחטיבת הביניים אפשרות להעשיר את ידע העולם שלו במגוון תחומים שאינם אופייניים לגיל התיכון. התלמידים נהנים מחוויה אישית מעצימה התורמת לפיתוח חשיבה כישורי מנהיגות ולהעצמתם האישית.

מטרת תוכנית ההעשרה היא פיתוח הזיקה למורשת מדינת ישראל, פיתוח מצוינות אישית, חיזוק הזיקה לבית הספר, הקמת קבוצות מנהיגות והעשרה אישית.

הפרויקטים מתקיימים לרוב בשעות אחר הצהריים וחלקם בשעות הלימודים. קיים מגוון עשיר מאוד של פרויקטים לבחירת התלמידים. נציג כאן את חלקם:

 

פרויקט גישור 

מתקיים בשעות אחה"צ בהדרכתם של עו"ד מתנדב מהיישוב ומורה מבית הספר. הפעילות כוללת מפגשי הנחייה קבועים, הקניית כלים לפיתוח מיומנויות הגישור תוך שילוב דילמות, ביקור בבית משפט והתנסות אישית בפעילות גישור בן תלמידים.

 

פרויקט חשיבה מתמטית 

בפרויקט מנחה ממכון ויצמן מקיים פעילות שבועית לתלמידים השואפים למצוינות בחשיבה מתמטית ופתרון בעיות.

 

 פרויקט תיאטרון 

הפרויקט מיועד להעשרה ולהעצמה אישית, לביטוי עצמי ולפיתוח כישורים אישיים.   

 תוצר חינוכי: תלמידי כתות ח' כתבו וביימו הצגה בעלת מסר ערכי. 

 

פרויקט שימור אתרים 

בפרויקט זה תלמידי כתות ח' מטפחים ומשמרים במהלך השנה את אתרי המורשת במושבה. התלמידים עובדים במסגרת קבוצות עם מנחים מותיקי היישוב, בשיתוף צוות המוזיאון במזכרת בתיה.

 

קורס עזרה ראשונה

הקורס מיועד להעשרה אישית, להקניית כלים לטפול ראשוני במקרה פציעה, להצלת נפשות במצבי חרום.

 

 פרויקט ינשוף - מדעים 

קבוצת תלמידים מתמודדת בתחרויות ובמשימות ינשוף בהנחיית המרכז לאיכות הסביבה, טבע ומדעים באוניברסיטת תל אביב. בשנת הלימודים תשע"א בית הספר עלה לשלב הגמר המחוזי.

שיתוף הורים

  • הורי בית הספר מתעדכנים און-ליין באמצעות מערכת "משוב", המספקת להם מידע יום-יומי על תפקודי ילדיהם.
  • התקשורת בין ההורים לבית הספר היא יום-יומית, בפתיחות מלאה.
  • ההורים מגיעים לשיחות על פי הצורך, ומקיימים גם קשר טלפוני עם הצוות. 
  • הנהגת הורים מעורבת ופעילה המקיימת קשר חם ותומך עם סגל בית הספר.
  • בכל שכבה יש מפגש שנתי של הורים וילדים. במסגרת פעילות זו נערכים דיונים בהנחיית המורים, בנושאים הקרובים לבני הנוער. לאחר מכן עוברים למפגש מליאה עם איש מקצוע רלוונטי. 

תרומה לקהילה

בבית הספר השש-שנתי ע"ש רבין במזכרת בתיה מייחסים חשיבות רבה למעורבות החברתית והקהילתית של כל תלמיד. מזכרת בתיה היא מושבה עם מורשת מפוארת שחשוב להנחיל לדור הצעיר. משום כך, כל תלמידי בית הספר לומדים את סיפורה של מזכרת בתיה ובשכבת ח' אף מתנדבים במוזיאון המושבה.

חזון בית הספר מתאר בוגר פעיל בחברה ומודע לצרכיה. בית הספר פועל להגשמת החזון ומקיים תוכנית התנדבות ענפה, שבה כל התלמידים, בכל שכבה, מעורבים בפעילות מגוונת של תרומה לקהילה. תוכנית ההתנדבות מכוונת את התלמידים להיות אזרחים תורמים ומחויבים לקהילה.

מהנעשה בבית הספר

תלמידי בית הספר הוציאו לאור ספר שירים פרי עטם. 

הספר "רגע בים" הוא ספר שירים, שבמהדורתו הראשונה מכיל שירים של תלמידי בית הספר ושל מורתם ורד ביאלר פרידמן . הספר הוא פרי יוזמה של התלמידים דור גנוסר ויובל קרן מקרית החינוך, שהגו את הרעיון להוציא לאור ספר שירים משותף להם ולמורתם. שיר בן ידידיה, תלמידה בוגרת, ערכה את הספר בשתי מהדורותיו.

המהדורה השנייה של הספר כוללת שירים פרי עטה של ורד, "אני רואה בספר זה תוצר של עבודה משותפת מיוחדת ואישית של כל אחד מאיתנו ושל כולנו ביחד. שכן, הספר, בשתי מהדורותיו הוא עדות לקשרים שנבנו בשעורי ספרות ונשארו קיימים גם אחרי סיום שנותיהם של שיר, דור ויובל את בית הספר".

 רגע בים

 

רגע בים1