ישיבת ברנקו וייס שערי רחמים

תלמידים 30 68 תלמידים

צוות 30 26 אנשי צוות 

מנהלת 30 חוני אזולאי, מנהל

ברשת נוסד בשנה"ל תש"ע, הצטרף לרשת בשנה"ל תשע"ו

מנהלת 30 בניהו טבילה, מפקח בית הספר

כתובת 30 הוראות הגעה

מייל 35 מיכל 5, ירושלים, 9736505

סמליל לדואל  y.c.r5402131@gmail.com

טלפון 30 540-2131 (02)

אתר בית ספר 30 אתר בית הספר http://www.chaarei-rahamim.com 

 

 

Français            English

ישיבה תיכונית בסגנון ישראלי!

ישיבת שערי רחמים הוקמה לפני כ-30 שנה על שם הרב רחמים נאהורי זצ"ל שהיה אב"ד (אב בית דין) בפריס ורב באלג'יר. הרב עסק הרבה בחינוך ועל כן, בניו ותלמידיו החליטו להקים ישיבה שתמשיך את דרכו.

הישיבה במתכונתה הנוכחית הינה ישיבה תיכונית שהוקמה ע"י בנו, ראש הישיבה הרב יהודה נאהורי שליט"א, לפני כ-10 שנים במטרה לאפשר לתלמידי הציבור החרדי/דתי לגווניו לשלב בין לימודי קודש ללימודי חול.

הישיבה שוכנת בסנהדריה בירושלים. ישנה אפשרות לפנימייה במקום לתלמידים הגרים מחוץ לעיר. רוב התלמידים הינם מירושלים ומסביבותיה.

בישיבה לומדים תלמידים מכיתה ט' עד י"ב במסגרת משפחתית ואינטימית. כ-20 תלמידים בכיתה בדרך כלל על מנת לתת תשומת לב מלאה לכל תלמיד ולהביא כל אחד למצוינות אישית.

No Image

מטרת החינוך בישיבה:

בוגר הישיבה מעצב את אישיותו בדגש על הנקודות הבאות:  

1. אישיות המופנית לנתינה ומסירות לעם ישראל. המטרה לאפשר לבוגרים שלנו שילוב בכל דרך שיבחרו מתוך כוונה לתרום לעם ישראל, מי שירצה להמשיך ללמוד בישיבה, מי באקדמיה ועתודה מי בשירות משמעותי בצה"ל. כל אחד בדרכו.

2. זהותם הדתית תהיה ברורה ובחירית, התלמידים יתחברו לעבודת ה' מאירה ושמחה, המבוססת על תורת חכמי יהדות צפון אפריקה.

3. התלמידים יכירו את הארץ ויהיו מחוברים אליה.

4. לתלמידים תהיה מודעות עצמית ברורה כחלק מגיבוש האישיות.

5. לתלמידים תהיה בגרות עיונית מלאה וברמה גבוהה שתאפשר להם לבחור בכל אפשרות שירצו להמשך שילובם.

6. התלמיד יהיה אדם סקרן שיתחבר לכמה שיותר דיציפלינות, מדעים, מגמות ועוד.

 

No Image


משפחתיות

 

לא כסלוגן יפה אלא כדבר אמיתי ומשמעותי המתבטא בכל עניין בישיבה.

כיתות קטנות(כ-20 תלמידים בכיתה), קשר אישי מעולה בין הצוות לתלמידים, קשר מצוין בין כל תלמידי הישיבה, בוגרים וצעירים, כבוד ומוגנות (כ-95% מעידים על כך בסקרי עומק עם התלמידים), אוירה מיוחדת בה לומדים בשמחה ובאחדות, תלמידים ששותפים דרך המועצה המנהלת של הישיבה בכל החלטה ואתגר, לכל מחנך בלו"ז האישי שעות לשיחות אישיות וללימוד פרטני,פנימייה קטנה ומשפחתית.
חדר אוכל המזין את כלל תלמידי הישיבה ברמה מאד גבוהה, אירועים חברתיים רבים , כל הדברים הללו עושים את האוירה הכל כך ביתית בישיבה.

 

No Image


לימוד תודה

 

הלימוד בתורה כולל מגוון נושאים, תנ"ך, גמרא, אמונה, הלכה ועוד. כל כיתה עם התכנית האישית שלה, הבנויה על תכנית רב שנתית עם מטרות תוכן והעמקה וחיבור לתורה עד לסיום כיתה יב.

הלימוד בישיבה נעשה עם כמה שיותר בחירה. אנחנו מאמינים שכל תלמיד צריך לבנות לעצמו את דרך הלימוד שלו, מתוך בחירת הנושאים השייכים לו ביותר, ואפילו הרבנים.

בישיבה קיימת רצועה יומית של שיעור בחירה שבה התלמידים נדרשים להשתבץ. השנה, לימוד התנ"ך נעשה בצורה זו: באותה רצועת הזמן, מלמדים במקביל ספר שמואל, ספר יהושע שופטים, חמש מגילות, ויש גם קבוצה של תלמידים הבוחרים ללמוד באופן אישי בבית המדרש בחברותות.

בנוסף, בכל יום חמישי, התלמידים בוחרים בין שיעורים בעבודת ה': פנימיות התורה, שאלות, אקטואליה ועוד.

בנוסף לכך, מתקיים סדר חברותות שבועי שבו תלמידי כיתות יב חונכים במסגרת 'מעורבות חברתית' תלמידים מכיתות ט ו-י'. הלימוד מתקיים על לימוד תנ"ך בבקיאות.

האוירה התורנית בישיבה ברוח שחכמי צפון אפריקה ששמו דגש לאורך הדורות על תורה מאירת פנים, המדגישה את פן האהבה על פן היראה, המקבלת ומכילה, עם המון חום בעבודת ה'.

דרך הישיבה היא עשייה מתוך רצון והזדהות ולא כפייה של  מצוות אנשים מלומדה.

לדוגמא: יש חובה להגיע בזמן למסגרת, מתוך כוונה ליצור אוירה כללית קבועה ויציבה, אך לא באוירת לחץ וכפיה. מאידך, אנחנו נחנך לתפלה. האוירה בתפלה מיוחדת בישבה, מתקיים לימוד שבועי בנושא תפלה עם המחנכים, על פי תכנית לימודית שהצוות הכין, המקיפה מקורות מהתלמוד עד האחרונים, שמטרתה להסביר, לחבר ולחנך לתפלה.

אין אצלנו שאלות אסורות אפשר לשאול ולדבר על הכל, ואנחנו מתמודדים ולא בורחים מכל סוגיא. 

אחת לחודש, הישיבה מזמינה רב אורח המעביר שיחה בכל פעם בנושא חשוב אחר במטרה לחזק את האמונה ויראת ה'.

No Image

 

דגש על בניין האישיות דרך התכנית החברתית

 

בישיבה קיים דגש מיוחד על הפעילות החברתית, לכל כיתה תכנית עשירה משלה, כאשר הרצון הכללי הוא לעזור לתלמידים לגלות את נשמתם דרך חיבור לעם לתורה ולארץ ישראל עם אישיות נותנת ומשפיעה. 

בכיתות ט'-י' תכנית לבניין הזהות שמטרתה לחברת את התלמיד לעצמו, לחבריו, לעם ישראל ולתורת ישראל. מפגשים והרצאות, סיורים לימודיים, מסע משמעותי בן 3 ימים המחבר את התלמידים לעם ולארץ, הרצאות מרבנים ואנשי חינוך, שיעורי חינוך וכישורים חברתיים ועוד שלל פעילות פנימית שאנו מקיימים בנושא.

בכיתה י' מתקיימת תכנית 'אחריי בשטח', בה התלמידים עובדים על כישורים חברתיים ובניין האישיות.

בכיתות י'-יא' מתקיימת בנוסף תכנית מוטיבציונית 'מבט לעתיד' שמבקשת לחשוף את התלמידים לאופקים רחבים באשר להמשך הלימודים, שיחות והרצאות משלל בעלי מקצוע אקדמיים המתארים את הלימודים, העבודה, האתגרים והעניין שלהם (עורכי דין, מהנדסים, אנשי מדע, ביטחון ועוד) עם יום שיא שבו התלמידים הולכים לבקר אצל איש מקצוע בתחום שהם בחרו כדי להיחשף על מנת לחשוב ולחלום על העתיד שלהם. זה בנוסף לתכנית חברתית של טיולים, סיורים לימודיים עשירה.

בכיתה יב' התכנית מתמקדת בהכנה והכוונה להמשך, כאשר המטרה של הישיבה היא לעודד תלמידים ללכת ללמוד תורה לפני כל מסגרת אחרת של לימודים או שירות. התכנית מתמקדת חשיפה בפני התלמידים של כל התכניות: ישיבות, מכינות, פרוייקטים דתיים וחרדיים בצבא, מכללות ועתודה ועוד. 

בכיתות יא'-יב' מתקיימת תכנית 'אחריי באמונה' הפועלת בישיבה כבר 6 שנים במטרה להעצים את התלמידים ברמה האישיותית ולהכין אותם לחיים,  ובה הישיבה מתבלטת כמצטיינת בכל אימון, מפגש וסדרת שטח.

כל זה בנוסף לתכנית חוגים המתקיימת בישיבה:

קורס שפים- בו התלמידים לומדים בצורה מקצועית את אמנות הבישול, הם נבחנים ומקבלים בסיום השנה תעודת שף ממכללת לביא.

חוגי מוזיקה- גיטרה, שירה ותופים מתקיימים בישיבה בניצוחו של גידי שרון, איש מוזיקה ידוע. לתלמידים גם הרכב מוזיקלי שמופיע באירועים ישיבתיים.

חוג קרב מגע- בניהולו של ג'רמי עזר, שבו התלמידים לומדים את האומנות באוירה מיוחדת מאד הבונה את האישיות.

No Image

לימודים ומגמות

בישיבה לומדים לבגרות עיונית ברמה גבוהה, כ-35 יחידות לימוד.

קיימות כיום 4 מגמות:

מגמת אלקטרוניקה מחשבים (10 יחידות) שבה התלמידים רוכשים מיומנויות בתחום, וזה מאפשר להם להמשיך בתכנית להנדסאים שתחת הישיבה (מכללת לביא). 

מגמת חילוץ והצלה (5 יחידות) שהיא מגמה שנפתחה לראשונה בישיבה לפני שנה וחצי, בה לומדים התלמידים תכני רפואה, עם הוצאת תעודת מע"ר, וחובש בסיום יב', קורס של כבאות והצלה ושל פיקוד העורף. המטרה היא שהתלמידים יוכלו במשך כיתות י'-יב' להשתלב במערך המתנדבים בארגונים השונים ולקחת חלק פעיל בתרומה לקהילה.

מגמת תקשורת וקולנוע (5 יחידות) בה התלמידים לומדים על עולם המדיה, תקשורת, וידאו, עריכת כתבות וראיונות. המטרה היא לאפשר להם להמשיך בתחום התקשורת בהמשך, בבתי ספר לתקשורת וקלנוע על מנת להביא עולם אמוני לעולם התקשורת הקיים.

מגמת צרפתית (5 יחידות) תלמידים עולים חדשים וותיקים מצרפת לומדים על הבעה, קריאה וספרות בצרפתית.

באנגלית מתקיימות הקבצות רב גילאיות על פי רמה לימודית, 3 , 4 ו-5 יחידות לימוד.

במתמטיקה הקבצות בכל כיתה של 3 ו-4 יחידות.

אחוז הזכאות לבגרות בשנת הלימודים תשע"ט הינו 85%. וגם התלמידים אשר לא קיבלו תעודה, מגיעים לאחר מכן להשלים.

פדגוגיה

דרכה של רשת ברנקו וייס, ובפרט של ישיבתנו היא פדגוגיה המשתפת את התלמיד במהלך הלמידה.

התכנית מבוססת על תשעת עקרונות להוראה משמעותית שגיבשו במכון, שמטרתה להעצים את התלמיד, לחבר אותו למקצוע הנלמד, לשתף את התלמידים כמה שיותר בתהליך.

כמו כן, הלמידה מבוססת פרוייקטים בכל תחום.

אחת לשנה, מתקיים יריד הצלחות שבו מציגים התלמידים את הפרוייקטים השונים שעמלו עליהם לאורך כל השנה בהנחיית המורים: סרטוני וידאו, מערכות מחשוב ואלקטרוניקה, עבודות חקר, מצגות הסבר, תצוגת תכלית בחילוץ והצלחה, הרכב מוזיקלי של התלמידים ועוד דברים רבים, ההורים נוכחים, אנשי הרשת, משרד החינוך ואנשי ציבור מגיעים לפקוד את האירוע בכל שנה.

 

בשורה לחברה הישראלית

 

בחברה כה שסועה ומקוטלגת, הישיבה מוסיפה נדבך חשוב בשילוב בחברה הישראלית. מושג של ביחד, של הרמוניה בין זרמים שונים. תלמידים מגוונים. באים ממשפחות מכל הזרמים, דתיים וחרדים, ספרדים וחסידים, עולים חדשים וותיקים, כולם לומדים יחד באוירה מדהימה המכילה את כולם והרואה בכל זרם את החלק המיוחד שבו.

הצוות גם מגוון וכולל הרבה חלקים מהפסיפס הישראלי.

על קירות הישיבה תראו ביחד את הרב עובדיה, הרב קוק, הרבי מליובויטש, הסטייפלר ועוד. דבר הנדיר מאד לצערינו...

התכנים משלבים בין קודש לחול. מחד קודש ברמה גבוהה ומאידך בגרות מלאה ברמה עיונית עם רמה מעולה.

אתם לא אוהבים קטלוגים, שמכניסים אתכם למגירות על פי הכיפה, אתם חרדים אבל לא מסתדרים עם הסנדרטים הרגילים שהזרם מתווה, אתם דתיים אבל לא רוצים חד גוניות, מקומכם איתנו! עוברים מיהודים גלותיים לישראלים גאולתיים! 

ישיבה תיכונית ישראלית!

אנחנו מחוברים לכל חלק בפסיפס הישראלי: אנחנו חרדיים לה' באמונתנו ובמחוייבותינו לתורת ישראל, דתיים לאומיים במחוייבותנו לעם ישראל וארץ ישראל, צפון אפריקאים בתורה המאירה והחמה שאנחנו מלמדים, חסידים בשמחה ובעומק בעבודת ה' ובפנימיות התורה שאנחנו מלמדים בישיבה,  ליטאים בדיוק שלנו ובהוראה גם שכלית של הדברים ובחתירה לאמת בלתי מתפשרת, חילונים באשר לסובלנותנו כלפי כל אדם באשר הוא אדם, ללא שום הבדל ורמה דתית, חוזרים בתשובה כי תשובה איננה דבר חד פעמי אלא תהליך איטי ומתמשך כל חיינו, תל אביבים ברצון שלנו לפתח את המדינה למחוזות הטובים ביותר ברמה הגשמית ו ירושלמים בגיוון שלנו בישיבה ובחיבור שלנו לקודש ולירושלים. 

אנחנו ישראלים. 

אם גם אתם מרגישים שאתם לא במגירה מאד ברורה וסגורה, אתם מוזמנים להצטרף אלינו.

מסירות ואמונה

אמונה ומחוייבות לכל תלמיד, אצלינו אין דבר כזה תלמיד שלא יכול. מוצאים את הפתרונות כדי לעזור.

מאמינים בכל תלמיד

המורים כל הזמן בחיפוש מה יקדם את התלמידים, כל אחד.

הכיתות הקטנות מאפשרות גם להגיע לכל תלמיד, לתת תגבורים ועזרה בכל נושא.

הסלוגן שהיה עד כה: מאמינים בהצלחה, מצליחים באמונה.

צוות

הצוות בישיבה חם, אוהב את התלמדים ומכיל. כל איש צוות מחוייב לכל תלמיד, משתלבים בישיבה על פי מידת האמונה שלהם ביכולות שלהם ושל תלמידיהם ללמוד ולהצליח כל אחד ממקומו. כל תלמיד בכיתה חשוב ולא מוותרים על אף אחד. 

בנוסף, הצוות צעיר, נמרץ ולומד ומשתלם כל הזמן. בעלי תפקידים ממשיכים ללמוד, צוות ניהול, כל המורים עוברים למידה מתמשכת כל אחד במקצועו ויחד עם שאר הצוות.

 

No Image

להרשמה

הרב דניאל חדד: 050-4313533 
הרב מרדכי ביטון: 052-6780700 
מזכירות הישיבה: 02-5402131 
פקס: 153-25402131