ברנקו וייס ע”ש שוסטר, טבריה

תלמידים 30 100 תלמידים

צוות 30 23 מורים ואנשי צוות

מנהלת 30 דודו מואטי, מנהל בית הספר

ברשת הצטרפות לרשת בשנה"ל תשס"ד

מנהלת 30 אורה אוריאל ודבורי נגר, מפקחות בית הספר

כתובת 30 התמר 1, טבריה, 1440702

מייל 35 bw-tiberia@brancoweiss.org.il

טלפון 30 679-2984 (04)

תיכון ברנקו וייס בטבריה מיועד לתלמידים מאזור טבריה והסביבה. בית ספר זה פועל מתוך אהבה גדולה לתלמידים ומתוך תחושת אחריות עצומה של המורים כלפי תלמידיהם. צוות בית הספר שואף להנחיל בתלמידיו נורמות של שיח חיובי בכל סיטואציה. הדיאלוג הוא מרכיב חשוב בתיכון והצוות כולו מקדם שימוש בשיח נורמטיבי עם התלמידים וביניהם.

התיכון לנוער בסיכון בטבריה מקדם את תלמידיו לעבר הצלחה בלימודים ותעודת בגרות טובה שתפתח בפניהם הזדמנויות בעתיד. ההצלחה הלימודית של התלמידים חשובה לכל איש צוות בבית הספר, אך זהו רק היבט אחד בעבודה עם תלמידים בבית ספר לנוער בסיכון . מחנכי בית הספר שואפים ללוות את תלמידיהם ולטעת בהם ביטחון לא רק בלימודים אלא בכל תחומי חייהם. משום כך מתקיימות בתיכון פעילויות תרומה לקהילה, שיעורי העשרה, מפגשים אישיים של מורה-תלמיד ועוד.

החזון החינוכי

בית הספר לנוער בסיכון בטבריה שואף לטפח בוגרים בעלי תחושת מסוגלות ומודעות עצמית. שיהיו אנשים אחראיים היודעים לבטא את הרגשות שלהם באמצעות מילים ולא באמצעות התנהגות שלילית. בוגרים שיידעו לקדם את עצמם לעבר יציבות בחיים התעסוקתיים ובחיי המשפחה שלהם ויפעלו כדי להיות שבעי רצון ומלאי סיפוק מעצמם, מחייהם ומקהילתם.

 

 

 

מרכז למידה

 

תוכניות ומסלולי לימוד

 

לימודי אומנות

התלמידים מתנסים באומנות פלסטית, ולומדים במסגרת לימודיהם תהליכים של הבנה וניתוח יצירות אומנות. תלמידים הבוחרים בכך יכולים לגשת לבחינת בגרות באומנות ברמה של 3 יח"ל.

 

לימודי אומנות בעץ

קורס המאפשר לתלמידים להתנסות ביצירת אומנות בעזרת החומר "עץ". התלמידים יוצרים עבודות אישיות וקבוצתיות. אומנות בעץ מצריכה התמדה, יצירתיות ומעוף, שמירה על נהלי עבודה בסדנה ודחיית סיפוקים.

שיתוף פעולה בין ביה"ס והגן הארכיאולוגי

פארק ארכיאולוגי טבריה על שם ברקו (פארק ברקו) הוא מתחם ירוק ומיוחד בטבריה, המתוחזק כולו על ידי תלמידי בית הספר. כל תלמיד המעוניין לעבוד בפארק יכול להגיש את מועמדותו לעבודה. התנאי להעסקתם הוא עמידה בדרישות הלימודיות וההתנהגותיות של בית הספר.

שילוב התלמידים כעובדי הפארק הוא תוצר של שיתוף פעולה בין בית הספר לעיריית טבריה. מטרת התוכנית היא לזמן לתלמידים חוויות הצלחה כבוגרים עובדים ולהקנות להם כישורי חיים חיוניים לשילובם בשוק העבודה. מיומנויות אלה כוללות: אחריות, מוסר עבודה, עבודת צוות ועוד.

תלמידי בית הספר אחראים להעשיר את הפארק בתוכן והם מפעילים פעילויות אתגר לבתי ספר יסודיים ולמבוגרים, הם מתחזקים את הפארק ועובדים במגוון תפקידים: סדרנים, מנקים, קופאים, עובדי מזנון ועוד. בחופשת הקיץ התלמידים עובדים עם קייטנות העירייה ועורכים פעילויות לתושבי העיר. כל התלמידים מרוויחים משכורת עבור עבודתם, ומקבלים תלוש משכורת חודשי.

תכנית "עתיד מבטיח"

במסגרת שיתוף הפעולה של רשת ברנקו וייס עם הביטוח הלאומי, בית הספר מעשיר את תלמידיו בקורסים מקצועיים בשלושה תחומים מרתקים.

לימודי סאונד

קורס המכשיר את התלמיד לשלוט בסביבת האולפן הממוחשב הן במישור התיאורטי והן במישור המעשי. הקורס מקנה כלים בסיסיים בעולם הסאונד ובמהלכו התלמידים עוברים גם סדנת DJ – הכרה עם עולם התקלוט. הקורס מיועד לתלמידים חובבי מוזיקה, רצוי בעלי רקע בסיסי במחשבים, המעוניינים ללמוד את תחומי הסאונד והפקת מוזיקה באמצעות מחשב.

לימודי קריירה

קורס שמטרתו לחשוף את התלמידים למושגי עולם התעסוקה ולמגוון נושאים רלוונטיים בתחום. בקורס זה התלמידים לומדים דרכים למימוש שאיפות תעסוקתיות. בין התכנים הנלמדים בקורס: תכנון כלכלי, פיתוח הנתיב התעסוקתי האישי, מיגדר בעולם התעסוקה ועוד. הלמידה מתבצעת באמצעות דיונים, הרצאות, סרטונים, ניתוח מקרה, דפי עבודה וכו'.

לימודי ג'אגלינג

קורס המלמד את התלמידים את אומנות הג'אגלינג במגוון מכשירים: כדורים, פויז, מקל פרח ועוד. הג'אגלינג מצריך ריכוז והתמדה, יציבה נכונה ועוד.

שיתוף הורים

שיתוף ההורים בבית הספר נעשה באופן רציף ובמגוון דרכים. מורי בית הספר יוצרים קשר טלפוני עם הורי התלמידים, לצורכי עדכון. הסגל רואה חשיבות רבה ביצירת קשר עם ההורים כדי לשתף אותם בתהליכים החינוכיים המתרחשים בבית הספר וכדי לחזק את הקשר בין ההורים לילדיהם. חשיבות מיוחדת מיוחסת ליצירת קשר לצורך חיזוק חיובי של הילד. ההורים, המורגלים לשנים של יצירת קשר לצורך הערות משמעת, שמחים לשמוע על התקדמות ילדם.

נוסף על הקשר הטלפוני החשוב, מתקיימים בבית הספר פעילויות-שגרה משותפות עם ההורים, כגון ימי הורים ואסיפות שונות. אחת לשנה ישנם ימי שיא שבהם תלמידים מציגים תערוכות של עבודותיהם להתרשמות ההורים.

תרומה לקהילה

בית הספר רואה חשיבות עליונה בחיבור התלמידים לקהילה בה הם חיים, הן כדי להעניק להם פעילויות מגוונות והעשרה מעבר לתכנית הלימודים, והן כדי לאפשר להם לא רק לקבל אלא גם לתת, ולהיתפס באופן חיובי בחברה.

תלמידי בית הספר, דרך המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית טבריה, מתנדבים בדרכים שונות כגון הדרכה במתנ"סים, שיפוץ תחנות אוטובוס בעיר ואיסוף תרומות לאגודה למלחמה בסרטן ולנזקקים. בחגים יוצאים התלמידים לחלוקת שי במוסדות העירוניים.

במסגרת טיפוח קבוצת מנהיגות בבית הספר עבדו התלמידים עם רכז החינוך החברתי על פיתוח משאבי התודעה.