ברנקו וייס גולן-קצרין

תלמידים 30   135 תלמידים 

צוות 30    מורים ואנשי  צוות

מנהלת 30 הילה חורי, מנהלת בית הספר

ברשת הצטרפות לרשת בשנה"ל תשס"ה

מנהלת 30 אילה יהב-עמר, מפקחת בית הספר

כתובת 30 מושב רמות, ד"נ הגולן, 1294800

מייל 35 bw-golan@brancoweiss.org.il

טלפון 30 676-3501 (04)

 

תיכון  ברנקו וייס גולן-קצרין משמש בית חינוך לתלמידים שזקוקים למסגרת קטנה, מכילה ופרטנית יותר. בבית הספר לומדים כ-100 תלמידים ותלמידות בכיתות ט'-י"ב המגיעים משלוש רשויות עיקריות: גולן, קצרין ועמק הירדן.

מטרתנו – לפתח בוגר עצמאי המאמין בעצמו וביכולותיו. בוגר ערכי ותורם, המסוגל להשתלב בחברה הישראלית.

אנו מאמינים שכל נער ונערה יכולים להגשים את חלומותיהם בהינתן המעטפת המתאימה. המעטפת החינוכית שלנו כוללת מענה רגשי, חברתי ולימודי. כיוון שמבוגר משמעותי בחייו של נער כחוליה הכרחית להעצמה בגיל ההתבגרות, אצלנו מתקיים ליווי וקידום תהליכים התפתחותיים של כל התלמידים תוך יצירת קשר אישי והיכרות רב ממדית.

מבחינתנו מבחני בגרות משמשים ככלי חינוכי בתהליך החינוכי הכולל מתן הזדמנות שווה לכל תלמיד והם אמצעי להגשמת מטרה.

אנו שוקדים על קידום והתפתחות הצוות כאנשי המפתח בתהליכים החינוכיים מול התלמידים.

בית הספר התיכון ברנקו וייס גולן-קצרין נושא את דגלי רשת בתי הספר האתגריים של מכון ברנקוייס -למידה עיונית וטכנולוגית, מבוגר משמעותי, צוות לומד ומתפתח ו-חיבור לקהילה ולחברה.

No Image

החזון החינוכי

בית הספר ברנקו וייס גולן-קצרין שואף להיות מקום חם, מכיל, תומך, מאפשר, מכבד ואוהב לכל תלמידיו, מוריו והבאים בשעריו. אנו שואפים לקדם כל מהלך שיוביל להתקדמות אישית ולימודית של התלמידים והמורים.

אנו מחנכים לאהבת האדם, לערכיות ולשורשיות לארץ ולטבע תוך חיבור למורשת ישראל וארץ ישראל.

מסלולי הלימוד

התלמידים בבית הספר יכולים ללמוד במסלול לבגרות מלאה, בו נלמד אחד מהמקצוע גיאוגרפיה, חקלאות-כלבנות, אומנות שימושית והנדסת מכונות בהיקף מורחב של 5 יחידות לימוד.

במסלול אחר יכולים התלמידים ללמוד לקראת תעודת מקצוע טכנולוגי (בהיקף של 6 יחידות לימוד במגמת סיב"מ (סרטוט בעזרת מחשב), תיב"מ (תכנון וייצור בעזרת מחשב), עיבוד שבבי.

בנוסף, יש אפשרות ללמוד לקראת בגרות חלקית בכל אחד משלושת מסלולי הלימוד: עיוני, אומנות ו-CNC (חריטה ממוחשבת).

בספרות ובלשון מאה אחוז מההערכה היא חלופית כחלק מהיותנו חלוצי הערכה. בתנ"ך, הסטוריה, גאוגרפיה שלושים אחוזים מהצין הסופי הוא בהערכה חלופית.

בבית הספר לומדים גם פיזיקה, מדעים ומשתתפים בתוכנית כתיבה ובתחומים אלו ההערכה היא פנימית.

 

No Image

בית ספר ירוק מתמיד - תוכניות ומסלולי לימוד

בית הספר רואה את הסביבה כמשאב לימודי וחינוכי. חזון בית ספר הוא לטפח בוגרים המודעים לסביבתם ותורמים לאיכות הסביבה. בבית הספר נעשות פעילויות רבות למען איכות הסביבה.

 

תוכנית לימודים לבית ספר ירוק מתמיד

הדבר מתבטא בתוכניות לימודים וסיורים המתקיימות בתיכון. בין תוכניות אלה - לימודי חובה של מקצועות: גאוגרפיה, חקלאות, סיירות, של"ח ומוט"ב. כמו כן בית הספר מקיים לימודי חוץ באמצעות טיולים וסיורים. פעילות החוץ מתחילה בסביבה הקרובה לבית הספר ונפרשת בהמשך ליתר אזורי הארץ. תדירות הטיולים גבוהה. כיתות ט'-י' יוצאות לסיור יומי אחת לשבועיים. בית הספר כולו יוצא לסיור בן יומיים מדי שישה שבועות.

בבית הספר פועלת ועדת תלמידים המעורבת בבניית תוכנית הטיולים והסיורים. הוועדה אחראית גם על היבטים תוכניים ולוגיסטיים בטיולים עצמם.

בבית הספר נעשות פעילויות נוספות רבות בתחום איכות הסביבה ושימור הטבע.

  

אימוץ שביל הגולן

מטרת הפרויקט היא להדק את הקשר של התלמידים עם סביבת הגולן ולהעלות את המודעות של התלמידים ושל הקהילה לחשיבות שמירת הטבע ומסלולי הגולן בפרט. במסגרת פרויקט זה מכירים תלמידי בית הספר את שביל הגולן ומשתלבים בפעילויות לטיפוחו, בתיאום עם ישראל אשד, מרכז שביל הגולן במועצה האזורית גולן. התלמידים מטיילים בשביל הגולן במשך שנתיים: שנה ראשונה בדרום הגולן ושנה שנייה בצפון הגולן. במהלך הטיול התלמידים מנקים את המסלולים וצפויים להקים פינת תצפית בהר נמרון.

No Image

טיפוח הפרט

 טיפול רגשי

לכל תלמיד נבנית תכנית ייעוצית שנתית. בנוסף ניתנים טיפולים אישיים חיצוניים כגון, תרפיה באומנות, מיט"ר 0מרכז ייעוץ וטיפול של המועצה), ליווי על ידי סטודנטים לעבודה סוציאלית. בנוסף מתקיימים טיפולים קבוצתיים - קבוצת בנים וקבוצת בנות וכן מתקיימת קבוצת יוגה-העצמה נשית. כמו כן, מתקיימת רכיבה טיפולית בחוות רמות.

בנוסף מתקיים בבית הספר פרויקט מיל"ה – משטרת ישראל למען הקהילה

צוות בית הספר זוכה להנחיית צוות על ידי "מרכז שווה"  ממכללת אורנים.

 

פיתוח וחיזוק מיומנויות

כחלק מחיזוק וטיפוח מיומנויות אישיות של התלמידים מתקיימים בבית הספר מועדון חברתי, פרויקט הזנה, קורסים שונים כגון: חריטה וריתוך, בניית ציפורניים, צילום, מוסיקה, גינון. בנוסף יש בבית הספר נבחרת כדורגל בנים וכדורשת לבנות והתלמידים יכולים להיות שותפים ברכיבה על סוסים קבוצתית.

No Image

מעורבות ופעילות חברתית

מעורבות חברתית

מתוך אמונ הבעיקרון לפיו ההתנדבות אינה רק אמצעי לסיוע לנזקקים, אלא היא מסייעת בגיבוש אישיותם של בני הנוער בתקופת התבגרותם ומשפיעה על עיצוב דמותם כבני אדם חיוביים ותורמים לחברה, התלמדיים מתנדבי במסגרת "לאורו נלך" בישוב בני יהודה, בגן ילדים במושב רמות, במכבי האש, בגינון בבתי נזקקים בקהילה ובפרויקט ניטור.

 

טיולים ומסעות

בבית הספר מתקיימת למידה רבה גם מחוץ לכיתות ולשטח בית הספר. כולם שותפים בטיול פתיחה, בסיור סליחות, בטיול סתיו וכמובן כל שכבה יוצאת לטיול שנתי,  כאשר תלמידי י"ב יוצאים למסע ישראלי. בנוסף לכך, מדי שבוע יוצאים התלמידים לטייל בשביל הגולן. 

 

הכנה לצה"ל

כחלק מההכנה לשירות משמעותי מכירים התלמידים, חווים ומתנסים וזאת במסגרות שונות כגון: שבוע גדנ"ע, מיצג חילות, בעקבות לוחמים, צו אחוד, שבוע הכנה לצה"ל-שירן שלם.

 

No Image

שיתוף הורים

בבית הספר מאמינים כי ההורים הם שותפים לעשייה החינוכית ולתהליכים המתרחשים בחייהם של הילדים בבית הספר. כל מורה בבית הספר אחראי על התקשורת עם ההורים של תלמידיו. המורים יוצרים קשר עם ההורים לפי מידת הצורך, באופן שבועי או יום-יומי.

צוות בית הספר עורך ביקורי בית אצל כל התלמידים, וישנה תכתובת פתוחה גם בדואר אלקטרוני. במשך השנה נערכות ארבע אסיפות הורים הכוללות גם שיחה על נושאים כלליים והרצאת מומחה.

בית הספר מציע להורים השתלמות מורחבת בסוגיות הורות שונות ומגוונות.