ברנקו וייס אילת

ברנקו וייס אילת

תלמידים 30  100 תלמידים

צוות 30   25 מורים ואנשי צוות

מנהלת 30 מתן הפנר, מנהל בית הספר

ברשת הוקם כחלק מהרשת בשנה"ל תשע"ג

מנהלת 30 דליה כנען, מפקחת בית הספר

מנהלת 30 ד"ר דרורי גניאל, מנהל אגף שח"ק

כתובת 30 הוראות הגעה

מייל 35 גרניט 1, אילת,  8856452

סמליל לדואל bw-eilat@brancoweiss.org.il 

טלפון 30 621-7400 (08)

תיכון ברנקו וייס אילת, הוקם בשיתוף פעולה עם עיריית אילת ומשרד החינוך, כמענה חינוכי ראשון מסוגו בעיר, של מסגרת קטנה שמאפשרת למידה עיונית בתנאים פרטניים ובהתאמה לצורכי כל תלמיד. לאחרונה עבר למשכנו החדש והקבוע.

החזון החינוכי

בית אוהב שבו מתקיימת למידה עם הנאה, עניין ויצירתיות, לומדים לחלום ולהגשים.

מחויבים לקשר אישי, להכרה בשונות, להערכתה ולמינופה, ללמידה פרטנית, לאמונה ביכולת האדם ולהגעה להישגים.

תכניות ומסלולי לימוד

בגרות מלאה טכנולוגית–מקצוע מורחב בהיקף של 8-10 יח"ל תיירות / ניהול עסקי / תקשוב

תעודת הסכמה טכנולוגית–8 יחידות מקצוע מורחב +7 יחידות עיוני (מתמטיקה, אנגלית, לשון א')

 הכנה לשירות משמעותי

מורות ומורים חיילים - כחלק מתכנית ההכנה לצה"ל פועלים בברנקו וייס חיילים מיחידת נוער וקהילה של חיל החינוך.

במהלך השנה המורים החיילים מלווים את התלמידים בכל תהליך הגיוס, מההכנה לצו ראשון עד קבלת התפקיד בי"ב.  ההכנה לשירות משמעותי כוללת שיעורים ערכיים, למידה על צה"ל, מילוי מניל"ה וליווי אישי בכל נושא וכן למצוא פתרונות לבעיות. נוסף על כך, המורים החיילים הם חלק מצוות בית הספר, עוזרים במקצועות הלימוד, מעבירים שיעורים חווייתיים וכאן בשביל להיות אוזן קשבת.

תכנית "תכלס" -  תכנית מקיפה מכיתה י"ב דרך הגיוס ועד ההשתלבות בעולם האזרחי. הכוונה וליווי למסגרות המשך, שנת שירות ושירות משמעותי בצה"ל. הכנה לתפקידים ייחודיים בצבא והשתלבות בעולם התעסוקתי ביום שאחרי.

גדנ"ע - כל תלמידי שכבת י"א יוצאים לשבוע גדנ"ע. בשבוע זה מנוהלת שגרת מחנה מלאה ובה התלמידים מקבלים "טעימה מצה"ל": אימוני ירי, אימוני שדאות, היכרות עם צה"ל ולימוד מורשת קרב של הצבא ושל המחתרות. בית הספר רואה חשיבות רבה בפעילות הגדנ"ע בהכנת התלמידים לצה"ל והעלאת המוטיבציה לגיוסם.

צו אחוד - יציאה מרוכזת של שכבה י"א לצו הראשון בלשכת הגיוס (בהתאם לגיל התלמיד). את היציאה מקדימה הכנה מלאה לחלקי הצו: הכנה לראיון האישי, למבדק הפסיכוטכני ולבדיקות הרפואיות.

 לימודי אומנות

העיסוק באמנות ידוע כבעל יתרונות רבים אשר יש בהם כדי לתרום להתפתחות הקוגניטיבית ופיתוח הראיה המרחבית.

לימודי האמנות פתוחים בפני כל תלמידי בית הספר. לימודי האמנות כוללים תיאוריה ופרקטיקה ובהם התלמידים לומדים שימוש בטכניקות שונות לרישום וציור (עפרון, עבודת קו, כתם, אור וצל, קומפוזיציה, צבעים וכו), ומביאים את התיאוריה אל הפרקטיקה. התלמידים מתנסים בעבודה עם חומרים שונים. נחשפים לעולם האמנות ולסוגים שונים של אומנות. הציור הוא כלי אשר מעבר להנאה, מאפשר לתלמידים להביא את עצמם לידי ביטוי תוך כדי יכולת פיקוס ומיקוד גבוהה, מעשיר את הדמיון ומעצים את הביטחון העצמי ואת היכולות האישיות.

 

אתגרי אילת - הכנת מיניאטורות

חוג שחמט

בבית הספר פועל חוג לשחמט שבו רשומים כ-20 תלמידים. התלמידים מקבלים שיעורים פרטניים ורבים מוצאים כל דרך בהפסקות לשחק זה כנגד זה. לוח השחמט זמין בבית הספר לכל מי שרוצה לשחק. בסוף השנה מתקיים טורניר שנתי בבית הספר, אליו מגיע אמן בשחמט.

השחמט הוא כלי שמאפשר הנגשה של עולם המחשבה התכליתי והאפקטיבי. המשחק מאפשר לתלמיד להביא לידי ביטוי את היכולות המתמטיות, האישיותיות והאינטלקטואלית. התלמידים ממשים בתהליך המשחק אסטרטגיות למידה רבות, מגיעים אל השיעור חדים, מפוקסים ובעלי מוטיבציה ללמוד ולהתקדם.

סדנת צילום

סדנת הצילום בבית הספר פתוחה לכל התלמידים. בסדנה לומדים התלמידים את יסודות הצילום (קומפוזציה, פרספקטיבה וכו'), מתנסים בתכנון וביצוע של צילומים. בחלק המעשי של הסדנא, התלמידים מצלמים בתוך שטח בית הספר וישנם מפגשים בהם יוצאים התלמידים בליווי המורה לצילומים מחוץ לבית הספר. הצילומים מועלים למערכת הבית ספרית ומוצגים במסכים הנמצאים במסדרונות בית הספר.

 

אילת - תמונה3 - מותאם

פרויקט צהל"ה

פרויקט "צהל"ה" הינו מיזם התנדבותי ארצי לחונכות וקידום בני נוער לאזרחות טובה ולמעורבות חברתית. לב ליבו של הפרויקט הם המתנדבים עצמם, רובם קציני צה"ל במילואים וגמלאים של צה"ל בדרגות רס"נ ועד תא"ל, אשר לקחו על עצמם ללוות במהלך ארבע שנים קבוצות תלמידים מכיתות י' עד י"ב, כ- 20 בכל קבוצה בפעילות לטיפוח אזרחות טובה וערכים.

במפגשים אלו עוסקים בנושאים ערכיים כמו חברות, אהבת הזולת, זכותנו על הארץ, חשיבות השירות בצה"ל, וכן בנושאי אקטואליה והשכלה כללית – על פי המתאים למתנדב ולקבוצתו. כמו כן נערכים סיורים לאתרי מורשת קרב והיסטוריה. מטרת המפגשים לחשוף את התלמידים למקומות בעיר ולהכינם לחיים בתור אזרחים. כל הפעילויות בפרויקט זה מתקיימים בתוך מסגרת בית הספר.

תלמידי מכינה קדם צבאית

בבית הספר פועלים תלמידי מכינה קדם צבאית אשר מגיעים לבית הספר פעם בשבוע ביום רביעי ובהם עוזרים לתלמידים בתרגול, מעבירים פעילויות העשרה חד פעמים, מעבירים שיעורי פיתוח קול פרטניים ומובילים פרויקטים באמנות לטיפוח מראה בית הספר.

מוסיקה

בביה"ס מורים למוסיקה אשר מעבירים שיעורים פרטניים וקבוצתיים במוסיקה. לימודי המוסיקה כוללים תאוריה ופרקטיקה בשירה ובמספר כלי נגינה (גיטרה קלאסית, גיטרה חשמלית, גיטרה בס וקחון). השיעורים מתקיימים באולפן ההקלטות של בית הספר בזמן פעילות בית הספר ובסיום שעות הלימודים נפגשים תלמידים לקיום Jam Sessions בהדרכת המורים. לימודי המוסיקה פתוחים לכל תלמידי בית הספר על בסיס זמן פנוי שמוקצב לכל שכבה. במהלך השנה ישנם פרויקטים של הקלטות בהם משתתפים התלמידים ובאפשרותם לבחור במוזיקה ככלי לבגרות חלופית באנגלית ובספרות.

מעורבות חברתית

בפני תלמידי כיתה י' עומדות אפשרויות רבות לפעילות כחלק מהמעורבות החברתית:

הרכב מוסיקלי – בבית הספר הרכב מוסיקלי של מספר תלמידים. התלמידים עובדים ביחד עם המורים למוסיקה ומתאמנים באולפן ההקלטות של בית הספר. במסגרת המעורבות החברתית, ההרכב המוסיקאלי מופיע במקומות ציבוריים ובאירועים בית ספרים. ההרכב מתאמן ומקליט באולפן בית הספר בהנחיית המורים למוסיקה.

ימים מרוכזים – בית הספר מקדיש ימים מרוכזים לתרומה לקהילה. בימים אלו קבוצות גדולות של תלמידים יוצאים כקבוצה למתן תרומה לקהילה (לדוגמא עזרה בבתי ספר בימי נטיעות בטו בשבט, איסוף מזון לנזקקים לפני חגים וכו').

מועצת תלמידים – כחלק מפרויקט מנהיגות בבית הספר, פועלת מועצת תלמידים שכוללת נציגים משכבת כיתות י. המועצה מעורבת באירועים בית ספרים שעליהם המועצה לוקחת אחריות מלאה מתהליך התכנון ועד הביצוע (יום המורה, פורים וכו'). הקבוצה לוקחת חלק בפעילות התנדבותית בקהילה מחוץ לבית הספר במועדים שנקבעים על ידה מראש.

 

משלחת לפולין

ביה"ס יוצא במשלחת משותפת עם בית הספר רבין למסע של 8 ימים לפולין. המסע מהווה חוויה עמוקה עבור התלמידים ומחזק את השייכות הלאומית והזיקה להיסטוריה ולמורשת.

הצטיינות

תשע"ז- תגמול דיפרנציאלי רמה 1

חדשות מבית הספר

צוות ביה"ס ברנקו וייס באילת לומד עם עמיתים מרשת ברנקו וייס

צוות ההנהלה בתיכון ברנקו וייסהשתת, בהשתלמות לאנשי חינוך שכללה סדנא בנושאים כמו הקשר האישי בן המורים לתלמידים וחדשנות בעיצוב מרחבי למידה

לקריאת כתבה מידיעות אילת