ברנקו וייס אופק, מעלה אדומים

תלמידים 30 132 תלמידים

צוות 30 40 מורים ואנשי צוות

מנהלת 30 אפרת ביטון, מנהלת בית הספר

ברשת הצטרפות לרשת בשנה"ל תש"ע

מנהלת 30 רות לסרי, מפקחת בית הספר

כתובת 30 הצור 32, מעלה אדומים, 9810001

מייל 35 ofek@brancoweiss.org.il

טלפון 30 535-3488 (02)

תיכון אופק במעלה אדומים הוא מסגרתם החינוכית של תלמידי היישוב שהתקשו במסגרות לימוד קודמות. התלמידים מגיעים לתיכון שבו אנשי הסגל מאמינים בהם ומקבלים אותם כמו שהם – ולצד האהבה מציבים גם דרישות וגבולות. הצוות מעניק לתלמידים את כל צורכיהם כדי שיתמודדו עם הקשיים שלהם בשלב שבו הם נמצאים. התמודדות זו מכינה אותם לחיים בוגרים איכותיים.

בית ספר אופק ברנקו וייס ( אתגרי) נותן לכל תלמיד הזדמנות אמיתית להתחיל מחדש את מסלול החיים שלו, ליהנות מחוויה מתקנת של מסגרת חינוכית ושל דמות המורה. המורים מדברים עם התלמידים בגובה העיניים ומכבדים אותם, ולא מוותרים להם על למידה ומשמעת. הדיאלוג הוא מרכיב משמעותי בבית הספר ומערכת השעות מאפשרת לכל מחנך להיות נוכח בכיתתו ולשוחח עם תלמידיו במליאה ובאופן פרטני.

השיח הוא כלי להכיר את התלמידים לעומק ולאמן אותם לקראת חיים עצמאיים איכותיים. אחת לחודש נפגש כל מחנך עם תלמידיו באופן אישי, לשיחה נעימה כללית – ללא הקשרים לימודיים או התנהגותיים. שיחות אלה נועדו לחזק את הקשר בין המורה לתלמיד ואת יכולת השפעתו של המורה על תלמידיו.

החזון החינוכי

תיכון אופק במעלה אדומים רואה בשנות התיכון כמסע בן שלוש שנים. בסיומו של מסע זה התלמידים יוצאים מן התיכון אזרחים בוגרים, עם תחושת אחריות אישית וקהילתית. בית הספר חותר לטפח בוגר הזוקף את קומתו ומתגאה בחייו. בוגר הפונה לגיוס משמעותי בצבא וממשיך את דרכו לשוק העבודה האיכותי.

No Image

על המנהלת ודרכה החינוכית

 

מסלולי לימוד

תוכניות ומסלולי לימוד

גיאוגרפיה

 

עיצוב גראפי

במסגרת המגמה התלמידים לומדים ומכירים את תוכנות העיצוב המודרניות ביותר: ILUSTRETOR, INDSIGHN, PHOTOSHOP. לכל תלמיד עומד מחשב אישי המאפשר התנסות עצמית, פיתוח חוש אסתטי, עבודה מדויקת, ראייה מרחבית וביטוי לכישרון וליכולת היצירתית. היצירות המגוונות והצבעוניות של תלמידי המגמה מעטרות את לוחות בית הספר ומעניקות במה וחוויה להצלחה.

 

ג'אגלינג

במסגרת לימודי ג'אגלינג התלמידים מתנסים בפיתוח היכולת והקואורדינציה להעיף מספר חפצים באוויר בו-זמנית (דוגמת כדורים, אלות, דיאבולו וכו'). הלימוד נעשה באמצעות למידת טכניקת הבסיס ותרגול חוזר אשר מפתחים את היכולת המוטורית. תרגול אומנות הג'אגלינג הינו מרגיע ומשפר את יכולת הריכוז, פעילות המוח, המיקוד והקואורדינציה. בנוסף, מדובר בתחביב אשר מגלם בתוכו יכולת עמידה והופעה בפני קהל ובכך משפר את הביטחון העצמי, ואת התקשורת הבינאישית

 

צילום

צילום הוא כלי אומנותי שבאמצעותו ניתן להביא את נקודת המבט האישית של כל אדם על העולם בכלל ועל עולמו הפנימי בפרט. בשיעור צילום אנו מתנסים בטכניקות צילום שונות המביאות את התלמידים להתבוננות, לחוויה וליצירה דרך זווית עולמו של כל תלמיד. כאשר התמונה מוצגת לראווה נחשף כל בית הספר לנקודת מבטו האישית של התלמיד ולאיכויות הביצוע שלו. כך מתחזקת חוויות הביטחון העצמי של התלמיד ומשפיעה באופן ישיר על חיזוק אישיותו ומעודדת את רוח היצירתיות שבו.

No Image

העצמה אישית לתלמידי י'

במסגרת "תכנית העצמה" לתלמידי שכבת י', מקיים בית הספר סדרה של מפגשים בנושא יכולת אישית והתמודדות עם עצמי ועם הקבוצה. מטרת התוכנית היא לאפשר תלמידים את המסוגלות להתמודד עם חששות ועם פחדים ובכך לחזק את הכישורים האישיים והחברתיים שלהם בתחום התקשורת, האמון ושיתוף הפעולה.

 

קבוצת רכיבה על אופניים

מפגשים רכובים בהם המשתתפים עוברים תהליך של הכרת האופניים, הפעלת הכלי, רכיבה ספורטיבית והכרת האתגרים הספורטיביים שברכיבה.

 

קבוצת רכיבה וטיפול בסוסים

פעילות הכוללת הכרת עולם הסוסים, הטיפול בהם, והרכיבה המקצועית. לשם כך מגיעה הקבוצה לחוות הסוסים שליד עין יעל בירושלים.

 

קבוצת ספורט אתגרי

מפגשים הכוללים עבודה עם חבלים ובדגש על סנפלינג וטיפוס. הסדנאות מדגישות את היכולת להתמודד ולהתגבר על פחדים וחששות ועל היכולת של כל תלמיד לסמוך על חבריו שמסייעים לו בגלישה ובטיפוס.

שיתוף הורים

התקשורת עם הורי בית ספר היא חיובית. סגל המורים רואה בהורים כגורם מרכזי בעשייה החינוכית עם התלמידים. משום כך, המורים מעדכנים את ההורים באופן שוטף, לחיוב ולשלילה. אמצעי התקשורת רבים: הודעות לנייד, פניות במכתבים, שיחות אישיות ועוד. נוסף על כך מתקיימים ימי הורים רגילים וטקסים.

מטרה חשובה בתקשורת עם ההורים היא ליצור מסר אחיד ועקבי לילדים גם בבית וגם בתיכון. המורים פועלים להשגת מסר חינוכי מהבית שישלים וימשיך את התהליך החינוכי שנעשה בבית הספר.