תכנית SPACE – יוזמים עתיד

יוזמים עתיד 2

 

תכנית יוזמים עתיד היא תכנית ייחודית שמטרותיה לחשוף ולקרב תלמידים יוצאי אתיופיה לעולם ההשכלה והאקדמיה, להרחיב את תמונת העתיד שלהם ולהגביר את מעורבותם ותרומתם לקהילת יוצאי אתיופיה ולחברה בכלל.

תכנית זו היא פרי יוזמה של ד"ר חן ליפשיץ ממכללת אשקלון ומכון ברנקו וייס ובשיתוף פעולה עם הפרוייקט הלאומי של יוצאי אתיופיה.

בתוכנית משתתפים תלמידים יוצאי אתיופיה הלומדים בבתי הספר אורט רונסון, אורט אפרידר ומקיף עירוני א' מאשקלון וסטודנטים לעבודה סוציאלית ממכללת אשקלון. במהלך התוכנית מגיעים התלמידים למכללה, שם מתקיימת התכנית - אחת לשבועיים מתקיים מפגש אישי בין סטודנט המלווה את התלמיד ואחת לשבועיים מתקיים מפגש קבוצתי ע"י מנחה ובהשתתפות הסטודנטים והתלמידים. המפגשים הם חלק ממערכת השעות של הסטודנטים.

במסגרת פרויקט ייחודי זה עורכים התלמיד והסטודנט תהליך של למידת חקר בנושא של תרבות ורב תרבותיות. בסוף השנה מצופה מהם ליזום נייר עמדה ולקיים פרויקט ייחודי. כל תלמיד וסטודנט מובילים פרויקט חברתי בעיר. הפרויקטים הם בתחומים שונים.

לאורך התוכנית התלמידים גם מצטרפים לקורסים במכללה יחד עם הסטודנט המלווה אותם וכך הם מתנסים וחווים קורס אקדמי. זוהי חוויה מעצימה המעבירה את המסר ונותנת את התחושה שגם הם יכולים ללמוד במכללה. 

 

יוזמים עתיד 1

 

חוויה מעצימה הנותנת תחושה שגם הם יכולים ללמוד במכללה

מצגת לסיכום השנה שהכינו התלמידים בתכנית