מכירים ביחד שונים

"אם חפצי חיים אנחנו, אם חזון המדינה היהודית והדמוקרטית הוא חלום חיינו ומשאת נפשנו, הרי שאנו נדרשים היום להישיר מבט אמיץ למציאות הזאת. וזאת מתוך מחויבות עמוקה למצוא יחד תשובות לשאלות. מתוך נכונות לשרטט יחד, כל שבטי ישראל, חזון משותף של תקווה ישראלית" (מתוך נאום השבטים של הנשיא רובי ריבלין).

חקירת האפשרויות וההזדמנויות לשותפות בחברה הישראלית החלה במסגרת תכנית "שונים ביחד", תכנית ברנקו וייס לשותפות בחברה הישראלית, והיא ממשיכה בשיתוף מלא עם יישום חזונו של נשיא המדינה תקווה ישראלית.

תמונה קבוצתית

 

"אם חפצי חיים אנחנו, אם חזון המדינה היהודית והדמוקרטית הוא חלום חיינו ומשאת נפשנו, הרי שאנו נדרשים היום להישיר מבט אמיץ למציאות הזאת".

ניזאר דעקה, מנהל ביה"ס ברנקו וייס עין נקובא-עין ראפה, היה בין אדריכליה ושותפיה הראשונים של שונים ביחד במכון והוא שותף לכל חיבור אפשרי במיזמים ובתכניות להזדמנויות של שותפות בין תלמידים ובין מבוגרים. וכך, במסגרת תכנית "תו תקווה ישראלית בחינוך" של נשיא המדינה ומשרד החינוך יצאו ביום ראשון 28/4/19 עשרה אנשי צוות מבי"ס שש שנתי ברקו וייס עין נקובא-עין רפא יחד עם עוד עשרה אנשי חינוך יהודים מישיבת אמי"ת נחשון למסע בן שלושה ימים להכרות עם החברה הישראלית על גווניה השונים.

מעגל

 

התחנה הראשונה הייתה במדרשה למנהיגות ישראלית במכללת עמק יזרעאל משם המשיכו לביקור בשפרעם, ביקור במדרשה החילוני באורנים, פגישה עם הרב יובל שרלו בישיבה הציונית דתית ברעננה, ביקור במיזם צופן לקידום ההייטק הערבי בכפר קאסם, תרגיל שוטטות בבני ברק ושיחה עם רב חרדי, סיור נרטיבים ביפו ועוד.

הסיור סייע לכל מגזר לספר את סיפורו הוא, כדי למצוא יחדיו קווים לחזון משותף. 

הסיור סייע לכל מגזר לספר את סיפורו הוא, כדי למצוא יחדיו קווים לחזון משותף.

 

ישיבה משותפת

 

בית כנסת

 

בית כנסת2