ישיבת ברנקו וייס שערי רחמים

תלמידים 30 68 תלמידים

צוות 30 26 אנשי צוות 

מנהלת 30 חוני אזולאי, מנהל

ברשת נוסד בשנה"ל תש"ע, הצטרף לרשת בשנה"ל תשע"ו

מנהלת 30 בניהו טבילה, מפקח בית הספר

כתובת 30 הוראות הגעה

מייל 35 מיכל 5, ירושלים, 9736505

סמליל לדואל  y.c.r5402131@gmail.com

טלפון 30 540-2131 (02)

אתר בית ספר 30 אתר בית הספר http://www.chaarei-rahamim.com 

 

 

Français            English

מאמינים בהצלחה, מצליחים באמונה! 

ישיבת שערי רחמים הוקמה לפני כ-30 שנה על שם הרב רחמים נאהורי זצ"ל שהיה אב"ד (אב בית דין) בפריס ורב באלג'יר. הרב עסק הרבה בחינוך ועל כן, בניו ותלמידיו החליטו להקים ישיבה שתמשיך את דרכו.

הישיבה במתכונתה הנוכחית הינה ישיבה תיכונית שהוקמה ע"י בנו, ראש הישיבה הרב יהודה נאהורי שליט"א, לפני כ-10 שנים במטרה לאפשר לתלמידי הציבור החרדי/דתי לגווניו לשלב בין לימודי קודש ללימודי חול.

הישיבה שוכנת בסנהדריה בירושלים. ישנה אפשרות לפנימייה במקום לתלמידים הגרים מחוץ לעיר. רוב התלמידים הינם מירושלים ומסביבותיה.

בישיבה לומדים תלמידים מכיתה ט' עד י"ב במסגרת משפחתית ואינטימית. כ-20 תלמידים בכיתה בדרך כלל על מנת לתת תשומת לב מלאה לכל תלמיד ולהביא כל אחד למצוינות אישית.

No Image

אמונתנו

אנחנו מאמינים בשילוב של תורה עם לימודים כלליים מלכתחילה, אנו מאמינים שבוגרינו צריכים להיות יהודים מאמינים שתורמים לעם ישראל בכל המישורים כל אחד לפי דרכו: בישיבה, באקדמיה, בצבא ובכל מקום, מתוך ראייה של נתינה לתרומה אישית לעם ישראל.

אנחנו מאמינים בחשיבות בניית האישיות בגיל הנעורים, על ידי לימוד, חוויות תורניות ולימודיות, השקעה במישור החברתי ונתינה לקהילה. 

אנו מאמינים בשותפות: שותפות של התלמידים בהחלטות הישיבה, מועצת התלמידים המייצגת את כל הכיתות ונבחרת בהצבעה, יושבת תכופות עם צוות ההנהלה על מנת לחשוב יחד, להתייעץ, לתכנן את השנה ואתגריה ביחד. 

שותפות של ההורים עם צוות הישיבה בליווי הבנים במטרות המשותפות.

אנו מאמינים ומחנכים לכבוד לכל רבדי החברה הישראלית, מתוך ראייה שכל רובד מוסיף את חלקו בכלליות עם ישראל.

אנחנו מאמינים שכל תלמיד יכול להצטיין ברמתו בהגיע לרמה לימודית מספקת.

אנחנו מאמינים שיש לאפשר לכל תלמיד לבחור בסיום לימודיו את דרכו הלימודית והמקצועית. כדי שהוא יוכל לעשות כך, חשוב שתהיה לו זכאות לבגרות עיונית ברמה גבוהה, ולשם אנו חותרים.

דרך הישיבה הינה דרכם של רבני צפון אפריקה לדורותיהם אשר חינכו לשילוב של תורה מאירה עם לימודים כלליים, חיבור לארץ, לעם ישראל מתוך כבוד לכל גווניו וחלקיו.

No Image


אוכלוסיית התלמידים


הישיבה מכוונת לבוגרי תלמודי תורה, ממדי"ם תורניים וישיבות קטנות,  תלמידנו מגוונים: ספרדים, אשכנזים, ליטאים וחסידים לומדים יחד באוירה משפחתית.

בישיבה קיימת גם תוכנית של מכינה אקדמאית לבוגרי ישיבות קטנות אשר מכינה אותם יחד עם לימודי קודש ברמה גבוהה, לבגרות מלאה במסלול אינטנסיבי מאד של שנה.

חלק מתלמידינו עולים חדשים או ותיקים מצרפת שרואים בישיבה כתובת טבעית בדרכו של הרב נאהורי.

No Image


הצוות החינוכי

 

ראש הישיבה, הרב יהודה נאהורי, בנם של קדושים, ממשיך את דרכו של אביו בחינוך ילדי ישראל לאמונה ותורה מעמיקה שמקיפה את כל תחומי החיים. הרב הינו תלמידם של הרבנים נחמני, הרב מרדכי עטייה והרב אשכנזי זצ"ל, הוסמך על ידי הרב שלום משאש זצ"ל , אבל הקפיד בכל חייו לעבוד לצד לימוד התורה הקבוע בבחינת "עשה תורתך קבע ומלאכתך עראי".

מנהל הישיבה, הרב חוני אזולאי, בוגר ישיבת "היכל אליהו", המכללה בירושלים, הוסמך לרבנות על ידי הרבנות הראשית.

מחנכים: 
הרב יצחק דדון, בוגר "מרכז הרב", תלמיד חכם אשר כתב ספרים רבים, עמית במכון "הלכה ברורה", הינו מחנך כיתה יב ביד רמה ובהכוונה מצוינת.

הרב מרדכי ביטון, בוגר כוללים של הרב אליהו והרב עובדיה, הוסמך לרבנות,  בעל ניסיון רב בחינוך, חבר במרכז רבני אירופה, עוסק בקירוב לבבות שנים רבות, הרב הינו חבר בצוות ההנהלה של הישיבה.

הרב דניאל חדד, בוגר ישיבת בית אל וכולל מרץ, הוסמך לרבנות על ידי הרבנות הראשית, הרב הינו מחנך כיתה יא , ניחן בסבלנות ובמסירות גדולה, לתת לכל אחד מה שצריך על מנת לקדם אותו רוחנית ולימודית.

צוות מורים  מקצועיים ומנוסים מלמדים לבגרות, מוכרים על ידי משרד החינוך ומומחים כל אחד בתחומו. 

לישיבה מוניטין של מקצועיות רבה במשרד החינוך מבחינת הגשה לבגרויות, תוצאות טובות והכרה בציונים שנתיים.

No Image

בוגרים

ב"ה זכינו שכל בוגרינו עד היום ממשיכים במסלול תורה עם דרך ארץ, חלקם כבר הקימו משפחות, לומדים ומתפרנסים. כל בוגרינו זכו להגיע למסגרות מצוינות לאחר הישיבה. חלקם בישיבות הסדר המשלבות לימוד תורה ושירות צבאי,  חלקם במכון לב המשלבים לימודים אקדמאיים עם שירות צבאי, יחידות דתיות וחרדיות בצבא, שירות קרבי בגדוד החרדי "נצח יהודה" ועוד מסלולי מצוינות.

 

No Image

בגרות ומגמות

בישיבה לומדים כ-30 יחידות לימוד יחד עם מגמת מדעי המחשב או תקשורת. בנוסף קיימת  מגמה אלקטרוניקה שמאפשרת להמשיך ללימוד י"ג י"ד להוצאת תואר הנדסאי. לימודי מתמטיקה ואנגלית ברמות של 3-4-5 יח"ל.

לימודים וסדר יום

הלימודים מתקיימים בימי ראשון- חמישי. 
פותחים את היום בתפילת שחרית ישיבתית עם כלל התלמידים והרמי"ם בשעה 07:45. 
ארוחת בוקר, לימודי קודש כל הבוקר בצורה של שיעורים או סדרי חברותות בחונכות של בוגרים עם צעירים.  שעות הצהריים מוקדשות ללימודי חול. 
תוכנית הלימודים כוללת מגוון פעילויות חברתיות, תורניות וחוויתיות, לבניית אישיות בריאה מתוך אמונה וחיבור לעם ישראל, תורתו בארצו.

 

No Image

להרשמה

הרב דניאל חדד: 050-4313533 
הרב מרדכי ביטון: 052-6780700 
מזכירות הישיבה: 02-5402131 
פקס: 153-25402131