מתרעננים בלמידה

חושבים 360 1

אמנם שגרת הלימודים בבית הספר נקטעה, אבל היא תחזור, ונקווה שבמהרה. בינתיים, כדי להמשיך ללמוד ולהבין דברים חדשים, ולזכור וליישם דברים ישנים, אנו מציעים כאן חומרי למידה בתחומי דעת שונים, שאפשר ללמוד לבד או עם בני משפחה. גם אם תכנית הלימודים החדשה קצת השתנתה, עדיין החוברות רלוונטיות ללימוד של נושאים רבים. בהבנה ובהצלחה!

flat-design-thinking-character-with-elements-around_23-2148270055

איך יודעים מהי דמוקרטיה?

72 שנים עברו מאז הכרזת המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית. מה הכוונה ב"מדינה דמוקרטית"? האם יש רק דגם אחד של דמוקרטיה? ועל אילו עקרונות מושתתת הדמוקרטיה?

כדי ללמוד ולהיזכר ואולי לקדם הבנה משותפת, מוזמנים לקרוא את חוברת הלמידה באזרחות: המדינה הדמוקרטית - הגדרות וגישות

 

לקריאה 6

אידיאולוגיה

לא נשכח, כן נדע

לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה, חשוב ללמוד כיצד צמחה אידאולוגיה נוראה כל כך, שגרמה לסבל רב כל כך למיליוני בני אדם בשואה. בקישור חוברת המביאה את המידע הזה.

 

לקריאה 6

חלוקים אולי לא רלונטי

זה נשמע לך הגיוני?

לוגיקה אינה רק עניין למלומדים ואינה מנותקת מהחיים. היא יישומית ומשמעותית כדי להבין ולהיות מובנים בחיי היומיום, בעבודה, בלימודים, בתקשורת ובכלל. רק היו ערניים ושימו לב אם הדברים הגיוניים. מתוך: לוגיקה יישומית

 

לקריאה 6

5

הצצה לפסיכומטרי

אם כבר השלמתם את כל המטלות והמשימות שנתנו בבית הספר ואתם ממשיכים בריצה קלה לקראת האקדמיה, תוכלו להתאמן במרכיבים של בחינה פסיכוטכנית, עם הסברים על דרך החשיבה (מתוך הפרק המצורף מהספר פתרון בעיות והבנה). 

 

לקריאה 6

מקשיבים 1

הכנה לבגרות - בקטנה

אוסף של חוברות לימוד לקראת בחינות הבגרות במקצועות שונים. ייחודן בחלוקת נושאי הלימוד למשימות קטנות, המקלה מאוד עוד הלמידה. אמנם חלק מהחוברות אינן לפי תכנית הלימודים העכשווית, אבל הבסיס נשאר ותוכלו לבחור פרקים שרלוונטיים לכם.

 

לקריאה 6

מפרקים שאלות

חושבים בגרות

סדרת חושבים בגרות הוותיקה פרצה דרך באופן ההוראה בחלוקה למשימות קטנות. מורים (וגם תלמידים) מוזמנים להיעזר בהן וללמוד מהן איך להתארגן ללמידת "הררי" חומר לבגרות. בחוברות מובאות דוגמאות בתחומי דעת שונים והסברים של "איך עושים".

 

לקריאה 6

רוכשים ממיומניות חשיבה

לא רק לבגרות

כשתרצו לשפר את החשיבה היצירתית והביקורתית שלכם - תמצאו כאן מגוון רב של חומרים לגילאים שונים.

 

לקריאה 6

עוד על הנושא
יוצאים מהמסגרת
אנחנו לא לבד
ששש... מקשיבים
זזים וחושבים
חושבים 360