מתבוננים, רוקדים וזזים אביב

נצא לחצר, לגינה, למרפסת, או רק נביט היטב דרך החלון, ונראה מה קורה לטבע כשבא אביב - ואת הכול נוכל לרקוד או לזוז בעזרת האינטליגנציות המרובות

במדור "זזים" אנחנו שמים דגש במיוחד על האינטליגנציה התנועתית שלנו, אבל הרי אנחנו מכונה אחת שלמה, וכל האינטליגנציות באות בכל אחד מאיתנו לידי ביטוי בצוותא. לכן נביא כאן כמה רעיונות לנוע באביב תוך חיזוק/שימוש במגוון האינטליגנציות. בנושא האביב נדגיש אינטליגנציה תנועתית, אינטליגנציה נטורליסטית (הבנת הטבע)

תוכלו לקרוא עוד על האינטליגנציות המרובות כאן.

קלפים אינטליגנציות-3

ריקוד הפרחים: אינטליגנציה מרחבית

התבוננו בפרח נפתח או בניצן צומח (הקלידו בגוגל 'פרח נפתח' ותמצאו שפע. הנה דוגמה: Blooming Flowers Time Lapse).

בקשו מהילדים להתבונן היטב בתנועה של הפרח הנפתח, ואז לחקות את התנועה של הפרח עם הגוף. בקשו מהם להציע מוזיקה מתאימה (או תציעו אתם), והזמינו אותם לרקוד את ריקוד הפרחים הנפתחים.

אפשר לתת אביזרים כמו מטפחות או בדים צבעוניים שיגוונו את הריקוד ויוסיפו לאווירה.

קלפים אינטליגנציות-5

עבודת נמלים: אינטליגנציה בין אישית

התבוננו בנמלים (בבית, ליד קן, או בסרטון כמו Story about Ants - Short Film).

פעילות 1: תקשורת בין נמלים – הניחו בבית סוכריות עטופות במקום מחבוא. הילדים הם הנמלים ועליהם ללכת כמותם. מי שמוצא את הסוכריות צריך להודיע לאחרים היכן הן, בלי מילים, רק בעזרת תקשורת תנועתית. על הילדים ללכת למחבוא הסוכריות, לקחת בפה (להחזיק בעטיפה) ולהביא ל"קן" - לקערה הנמצאת במקום ידוע מראש.

פעילות 2: עבודת צוות מתואמת בנשיאת חפץ גדול – תנו לילדים מטאטא או חפץ אחר גדול/כבד, יחסית לגודלם. עליהם להעביר את החפץ בכל הבית (או במסלול שתסמנו על הרצפה בעזרת מסקינג טייפ). עליהם לשים לב זה לזה, לא לרוץ מהר מדי, לא להפיל ולשבור דברים בדרך ולא לדרוך על גבולות המסלול.

קלפים אינטליגנציות-4

בקצב האביב: אינטליגנציה מוסיקלית

השמיעו לילדים שירי אביב שונים ובקשו מהם לרקוד/לנוע בחדר לפי הקצב ובהתאם לסיפור שמספר השיר.

קלפים אינטליגנציות-7

רוקדים אביב: אינטליגנציה תוך-אישית

איך אני מרגיש/ה כשבא אביב? איך קורה אצלי המעבר מהחורף לאביב? מה אני אוהבת רוצה לעשות באביב? – שאלו את הילדים את השאלות ובקשו מהם לרקוד או לנוע לפי ההרגשה שלהם או התגובה שלהם לשאלות הללו.

קלפים אינטליגנציות-1

מלים פורחות: אינטליגנציה לשונית

הכינו מאגר מילים או משפטים הקשורים לאביב, לפריחה, לצמיחה, להתחדשות וכו'. הכריזו על מילה והילדים צריכים לזוז בהתאם לאיך שהמלה או המשמעות שלה מרגישה להם, או איך ש"זז" להם הצליל של המילה/משפט.

עוד על הנושא
שדה האינטליגנציות - כרזה
סוג: כרזות קהל יעד: מנהלים נושאים: תנועתית
כרזות
הוראה לפי אינטליגנציות מרובות - מאמר מבוא
סוג: דוגמאות קהל יעד: מנהלים נושאים: תנועתית
מאמרים וסרטונים
שאלון אינטליגנציות מרובות - מאמר מבוא
סוג: דוגמאות קהל יעד: מנהלים נושאים: תנועתית
מאמרים וסרטונים