מדבריו

על מצויינות בחינוך בכנס בית שמש לחינוך 2010

על דרכו של מכון ברנקו וייס ועל התפיסה שמעצבת את פועלנו

משולש לניהול רעיונות


 

 

המשולש מייצג את התפיסה הבסיסית של ניהול רעיונות. רעיון יכול להתפתח רק אם הוא נתמך על ידי אנרגיה (מוטיבציה, כוח עבודה, כסף וכד') ומודרך על ידי ריאליזציה מיומנת ליעד נתון.

 

 

 

 משולש לניהול רעיונות012 copy

ברכה לראש השנה תשע”א

חברי מכון ברנקו וייס היקרים,

השנה המכון שלנו חוגג 20 שנות עשייה חינוכית. 20 שנה של חדשנות פדגוגית מתמדת, 20 שנה של יישום והתנסות בשדה החינוך, המכוונים לצמצום פערים חינוכיים בחברה בישראל.

במהלך 20 השנים הללו הנחו אותנו תמיד ערכים של הגינות ויושר פנימי, חשיבה חיובית ומנהיגות אחראית.

לאורך השנים יצרנו קהילה חמה של אנשי חינוך, השותפים לדרך ולחזון החינוכי. לאורך השנים גם ביססנו מעמדנו כאנשי מקצוע איכותיים, המשיגים תוצאות.

איש מקצועי בעיניי הוא אדם בעל יכולות בתחומו, בעל חוש אחריות, מחויב לערכים ולסטנדרטים של המכון ולמטרותיו; בעל יכולת שיפוט, היודע מתי להתעקש על הדרך ומתי למצוא את דרך הביניים, אדם המחויב תמיד ללמידה ולהתפתחות אישית.

אני מבקש להזכיר לכם כי הצלחה אמתית נובעת מריכוז, התמדה ומשמעת. אל לנו לתעות בעקבות שירת הסירנות המפתה, אלא לדבוק תמיד במה שאנחנו עושים מצוין.

בכל מעשינו לאורך השנים פעלנו מתוך תפיסת מצוינות: המצוינות והמקצועיות של המורה, של מחנך הכיתה, של המנחה הבית-ספרי ושל מנהל בית הספר. קשה להבין חינוך ללא מצוינות. אנשי חינוך מהווים דוגמה ומופת לתלמידיהם – וכשהם מצוינים, כך גם תלמידיהם.

לאור הנחות אלה אנו פועלים מזה 20 שנה בכל רחבי הארץ, לקידום בתי ספר, צוותי חינוך ותלמידים. לאורן נמשיך ונפעל גם ב-20 השנים הבאות. וככל שנציב רף גבוה יותר, ונדרוש מאנשינו יותר – נתרום את חלקנו הצנוע ליצירת חברה ישראלית צודקת ומשגשגת.

אני גאה בהישגיכם ומוקיר תודה לכל אחד ואחת מכם. אני מברך אתכם ואת כל בני משפחותיכם בברכת שנה טובה, ומאחל לכולנו שנמשיך לפעול כקהילה משתפת, כמשפחה, מחויבים לדרך החינוכית הייחודית שלנו.

ד"ר ברנקו וייס, יו"ר

ערה"ש תשע"א