התלמידים גולשים להישגים במודיעין

ילדים, רדו מהגג: בבית הספר ברנקו וייס במודיעין תיפתח השנה מגמת סנפלינג • המנהל: "אנחנו רוצים לטפח מיומנויות של עבודת צוות, עזרה הדדית ואחריות אישית וקבוצתית"

כתבה זו מאת נועם (דבול) דביר פורסמה ב: 31.08.2017 בעיתון ישראל היום

מעוף מודיעין התלמידים
 גולשים

לא רק מתמטיקה ואנגלית: התלמידים של בית הספר ברנקו וייס מעוף במודיעין יגלשו בסנפלינג מהגג של בית הספר, והכל ברשות. 

במרבית בתי הספר המורים לא מרשים לרוץ בהפסקות בשטחים הבנויים והגג הוא מחוץ לתחום. אבל בבית הספר ברנקו וייס במודיעין החל משנת הלימודים הקרובה התלמידים יעלו על הגג וגם יירדו ממנו, בהשגחה ובאמצעות חבלים. לאחר פיילוט מוצלח של "מגמת סנפלינג" - החל משנת הלימודים החדשה בית הספר יצטרף לבית הספר של הרשת בבית שמש, והתלמידים יקבלו שיעורים בגלישה בטוחה.

השיעורים והאימונים בתיכון בבית שמש נעשים בשיתוף עם מדריך מחוות אורי, בהשגחה מלאה ועם הציוד המתאים. המגמה התחילה עם קבוצה מצומצמת של תלמידים על גג בית הספר, שמתאמנים בגלישה. עם הזמן התוכנית התפתחה, והתלמידים החלו להעביר הדרכות למורים, לתלמידים משכבות צעירות יותר, להוריהם וגם לחברות היי־טק.

הקבוצה בבית הספר במודיעין, שכבר התאמנה אשתקד בבית שמש, מונה 15 תלמידים מכיתות י"א, ובמהלך השנה הקרובה הם ישמשו עוזרי מדריך ויחנכו את תלמידי כיתת י' שיצטרפו לתוכנית. בבית הספר ברנקו וייס מעוף יש פעילויות נוספות, כגון רכיבה על סוסים וספורט אקסטרים. 

מנהל בית הספר, אריאל פריאנטה, הסביר: "מטרות הפעילות הן לטפח מיומנויות של עבודה בצוות, עזרה הדדית ואחריות אישית וקבוצתית". מנכ"לית ברנקו וייס, ניבה חסון: "חשיפת התלמידים למגוון פעילויות חינוכיות ולמידה חווייתית מחוץ לכיתה מחזקות מיומנויות ויכולות אישיות ועבודת צוות. אני גאה בצוות בית הספר, שמצא דרך ייחודית להביא את התלמידים להישגים".